GGE-10ha Кабелски FTTH оптички активни Јазол

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД $ 20 - 1000 / парче
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  GGE-10ha AGC Затворен оптички влакна дистрибуција приемник

  Карактеристики на

  1.Designed за FTTH (влакна на домашна мрежа)

  2.High responsivity WF (филтер) игла диода

  3.RF влез пониска кон -20dBm

  4.Excelent Линеарност / нелинеарност, високо ниво на излез

  5.Imported MMIC за високо ниво на производството и стабилна работа статус

  6.Optical конектор: SC / APC

  7.RF конектор: F-женско / F машки

  8.Equipped со RF оклопувањето заштита

  адаптер за напојување 0.5A 9.12V

   100_2923 100_2924 IMG_20170113_145048

  Техничка спецификација

  параметри

  единица

  GGE-10ha

  Пропусен опсег

  Mhz

  47 ~ 862

  Оптички Работно бранова должина

  nm

  1550nm

  Opticl влезна моќност Опсег

  dBm

  (0 ~ -20)

  AGC Опсег

  dB

  (-8 ~ -20)

  RF излез ниво

  dBuV

  70

  Оптички Одраз загуба

  dB

  ≥45

  Еквивалент на шумот

   

  ≤8

  Во-бенд Плошноста

  dB

  ± 75

  одраз загуба

  dB

  ≥16

  RF излез Impendance

  Ω

  75

  CNR

  dB

  51

  CTB

  dB

  ≥65

  граѓанските организации

  dB

  ≥60

  тест Состојба

   

  3,80% OMI, -1dBm оптичка моќност Примање

  DC влезниот напон опсег

  VDC

  12

  Работна температура

  (-40 ~ +60)

  моќ загуба

  W

  <25

  Димензија (FTTH)

  mm

  110 (L) * 28 (H) * 75 (W)

  пакет

  PC / ЦТН

  20

  GW

  Килограм

  4.35


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!