GGE-20EA Серија 1550nm erbium-смешан отворено 1550nm EDFA

Краток опис:


 • ФОБ Цена: САД $ 20 - 1000 / парче
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  GGE-20EA Серија 1550nm erbium-смешан отворено 1550nm EDFA

  Карактеристики на

  •  Отворен EDFA има високо квалитетни алуминиумски водоотпорно куќиште, со добра дисипација на топлина, кој обезбедува висока сигурност и долг живот на ласерски пумпата.
  •  Меѓународни врвот JDSU пумпа ласерски работи со ниско ниво на бучава, ниска дисторзија, широк опсег, висока моќност оптичка моќност.
  •  Увезените висок квалитет на американскиот Corning erbium смешан влакна, со конверзија ефикасност на енергија.
  •  Напредно SMT технологијата за внатрешна коло, обезбедува поголема сигурност.
  •  Стабилна оптичка моќност коло АПЦ и ласерски термоелектричната кулер за контрола на температурата коло АТС.
  •  Вграден микропроцесор автоматски коло следење, следи оптичка моќност и пумпа ласерски работна состојба. И 65X17mm зелени LCD екран во предниот панел покажува параметрите прецизно.
  •  ISO SNMP управување со мрежата систем.

   5

  Техничка спецификација

  Технички податоци

  GGE-20EAxx

  GGE-20EALxx

  Внесете бранова должина

  1540-1560nm

  спектар влезна моќност

  -5dBm ~ 10dBm

  -10dBm ~ 10dBm

  Нормално моќност

  + 3dBm

  Излез оптичка моќност

  13 ~ 23dBm

  оптички конектор

  FC / APC & SC / APC FC / PC & SC / PC

  Оптички стабилност моќ

  ± 0.2dB

  Повратни загуби (влез / излез)

  ≥ 45dB

  Пумпа за истекување (влез / излез)

  ≤ -30dB

  Напон на напојување

  AC90-265V & AC35V ~ 60V

  потрошувачка

  <30W

  Работна температура

  -5 ℃ ~ + 55 ℃ или прилагодувања

  релативна влажност

  Max95%, без кондензација

  температура на чување

  -30 ℃ ~ + 70 ℃

  Производ нето големина

  290x200x120mm

   Производ големина пакет

  345x230x160mm

  Производ нето тежина

  3,5 килограми

  Производ пакет тежина

  3.8kg

  Картон бруто тежина

  31kg (8pcs)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!